Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Tým:šipkaChelsea FC
Národnost:šipkaAnglieAnglie
Datum narození:20.06.1978
Výška:183 cm
Váha:84 kg
Preferovaná noha:obě
Hodnota na trhu:38.500.000 €
V klubu od roku:2001
Kontrakt do roku:2009
Předchozí klub:West Ham United

Životopis:

Frank Lampard - Cesta za štěstím Frank Lampard to během svého působení ve West Hamu neměl ani trochu jednoduché. Mnoho fanoušků bylo toho názoru, že má místo v základním kádru jen kvůli protekci. V trenérských funkcích působili jeho otec a strýc. Tyto spekulace neustaly ani poté, co byli oba z West Hamu propuštěni. A tak se Frank Lampard junior rozhodl zkusit štěstí u londýnských rivalů Chelsea. Když se rozhodl přesídlit z jedné části Londýna do druhé, udělal tím tečku za působením rodiny Lampardů v klubu West Ham United. Jeho otec, Frank Lampard starší, byl jedním z nejlepších hráčů West Hamu na konci 70. a začátku 80. let.

A když Frank Lampard starší ukončil kariéru, West Ham zůstal stále zapsán v jeho srdci, což se projevilo i o deset let později, kdy se do klubu vrátil. Tentokrát už ne v roli hráče, nýbrž jako jeden z dvojice trenérů. A tím druhým nebyl nikdo jiný než strýc Franka mladšího, Harry Redknap. Proto nebylo překvapením, že Frank Lampard krátce po propuštění otce a strýce ze služeb West Hamu klub opustil také. Trenér Claudio Ranieri a jeho Chelsea velice pružně zareagovali a rychlým jednáním získali před ostatními konkurenty v boji o Lamparda výhodu. Ranieri je známý tím, že dává přednost špičkovým anglickým hráčům před drahými hvězdami ze zahraničí. Tímto se velmi odlišuje od svých předchůdců. Proto neváhal nabídnout za Lamparda 11 milionů liber, což byla částka, které \"Kladiváři\" z West Hamu neodolali.

Lampard si dobře vzpomíná na okolnosti, za kterých se dozvěděl o propuštění otce a strýce. Tuto nepříjemnou novinu mu sdělila jeho matka. \"Nikdy jsem si nepřipouštěl, že by tato situace mohla někdy nastat. Vůbec nic jsem nevěděl, jen jsem přišel na návštěvu k mojí matce. Jakmile jsem otevřel dveře, tušil jsem, že něco není v pořádku. A pak mi matka prozradila, že otce i strýce propustili\" popisuje Frank Lampard. V tu chvíli se mu zhroutil celý svět. \"Bylo to hrozné. V takových chvílích si rozmýšlíte, jestli chcete i nadále zůstat v klubu nebo ne. West Ham byl už od mých osmi let celý můj život. Na druhou stranu jsem vždy snil o tom, že jednou přestoupím do nějakého většího klubu, kde bych měl šanci něco velkého vyhrát. Chápu, že to může vypadat, že jsem opustil klub jen kvůli té události s otcem a strýcem, ale ve skutečnosti bych odtud stejně jednou odešel. Tohle mě k tomu jen důrazněji popostrčilo. Můj odchod z klubu byl opravdu otázkou času, nikdy jsem si nemyslel, že ve West Hamu zůstanu navždy,\" vysvětluje Lampard.

FOTOALBUM